SELENDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Selendi'de dubleks mesken icradan satılıktır

SELENDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024834
Şehir : Manisa / Selendi
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SELENDİ
Oda Sayısı : 5+1
: 206
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA MANŞET 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
181,662 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Selendi Hükümet Konağı Otoparkı Selendi/MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SELENDİ
İCRA DAİRESİ
2019/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Selendi İlçe, 62 Ada, 72 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Dubleks Mesken - Kat:4 -24 Nolu Bağımsız Bölüm Her katta dört daire bulunan 1 bodrumlu + zemin + 4 normal kat olmak üzere 6 kattan oluşan toplam 25 bağımsız bölüm bulunan binanın 4. kat Merdiven girişi sağ tarafta yer alan iki balkonlu 171 m2 + içten merdivenli 5 oda 1 salon 1 mutfak yatak odası ile teras 19,61 m2 dubleks olmak üzere toplam 206 m2 inşaat alanına sahiptir.
Dava konusu taşınmaz asansörlü, katı yakıt kalorifer ısıtmalı 3 B yapı gurubunda 206 m2 inşaat alanına sahip 4. katta yer almakta 5 oda bir salon mutfak banyo vc den oluşan dairenin oda zeminleri laminant parke döşeli, ıslak zeminler seramik fayans kaplı, iç kapılar Amerikan panel ahşap kapı daire giriş kapısı çelik kapı, duvarlar alçı sıva tavanlar kartonpiyer plastik boyalıdır.Apartmanın dış cephesi sıvalı ve su bazlı plastik boyalı olup,dış kapısı demir doğramadır. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplıdır. Konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış; Ulaşımı kolay olup her türlü Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumda ve 4 yıllıktır.
Adresi : Selendi / MANİSA
Yüzölçümü : 820,36 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam - Konut Alanı, Bina yüsekliği Hmax = 15,50 M, Önbahçe mesafesi mevcut yapı hattı, Arka bahçe mesafesi 3,50 M-5,00 M, parsel sınırı yapılaşma sınırı.
Kıymeti : 181.662,00 TL KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Selendi Hükümet Konağı Otoparkı Selendi/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR