MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Manisa/Şehzadeler'de dubleks daire icradan satılıktır

MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943278
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : ŞEHİTLER MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+2
: 301
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA OLAY 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
26,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT -Z-182 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 4. İCRA DAİRESİ
2018/80 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçesi Şehitler Mah 1972 Ada, 3 Parsel, , 6.kat 18 nolu Bağımsız Bölüm çatı aralı mesken.
Dairenin giriş kapısı çelik kapı , alt katında 2 oda, salon, Mutfak Wc , Hol ve banyo ile sokak cephesine bakan balkonu bulunmak-tadır. Üst katta oda, salon, hol, banyo ile teras balkon bulunmaktadır. Hol, Odalar ve salon yer döşemeleri laminat parke mutfak ve balkon-terasta ise seramik yer döşemesi olarak yapılmıştır. Tavan ve duvarları alçı sıvalı olup üzeri plastik boyalıdır.Tüm iç kapılar ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğrama olup ısı camlıdır.Banyo-duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda yer döşemeleri seramiktir. Mut fak, hazır mutfak olarak yapılmış alt ve üst dolaplıdır. Bina doğalgaz hattı yapılı olup daire soba ile ısıtılmak tadır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire net kullanım alanı 160 m2' dir. Daire kullanım süresi 12 yıldır.Çarşı ve alışveriş merkezlerine,Cumartesi Semt pazarına,Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Devlet Hastanesi ile Akşemsettin İlköğretim yürüme mesafesindedir
Adresi : Şehitler Mah 713 Sok No: 6 ,Kardelen Apt.6. Kat 18 Nolu Çatı Aralı
Mesken Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 301,30 m2
Arsa Payı : 2900/60000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam (B-5)5 katlı mesken,Hürriyet caddesine cepheli kısım ise bitişik nizam (B-7) 7 katlı zemin ticaret üstler mesken olarak planlanan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT -Z-182 NOLU SATIŞ ODASI - -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK nun 127 md. gereğince, İşbu satış ilanının, gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR