MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Şehzadeler'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155239
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN MAH. / KARAKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/782 ESAS
Muhammen Bedeli
:
248,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Manisa Adliyesi Zemin Kat168 Nolu Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
3. İCRA DAİRESİ
2016/782 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri: Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 354 Ada, 20 Parsel, Mimar Sinan Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin 3 oda, salon, Mutfak Banyo wc ve Müştemilattan oluştuğu görüldü. Ön ve arka cepheye bakan iki balkonu vardır.Bir odası karanlık odadır. Mutfak balkonu içeri dahil edilmiştir.Pencere doğramaları pvc doğrama ve ısı camlıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Odalar, hol salon ve mutfak döşemeleri laminat parke döşelidir Balkon ile banyo, wc ise yer döşemeleri seramik kaplamadır. Tavan ve duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü bulunmaktadır. Mutfak Banyo ,Wc tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak hazır mutfak olarak yapılmıştır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire net kullanım alanı 120 m2 dir. Daire kullanım süresi 10 yıldır. Daire Çarşı ve alışveriş merkezine yakın ,Murat Germen İlköğretim okulu ,İbrahim Çelebi Cami ,Polis Karakoluna,Sağlık Ocağına ve Semt pazarına yürüme mesafesindedir. Adresi : Mimar Sinan Mah. 2507 Sok.No:22 Tünay Apt. K:3 D:7 Şehzadeler / MANİSA Yüzölçümü: 283,00 m2 Arsa Payı : 46/566
İmar Durumu : İnşaat tarzı parsel Bitişik Nizam (B-5) 5 Kata müsadeli mesken alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 248.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi Zemin Kat168 Nolu Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-)İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-) Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4-) Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-)Tapuda adres bulunmayan veya tapuda kayıtlı adresi olup başkaca adresi olmayan ve tapu kaydında mevcut adresinde bulunmayan ilgilere gönderilen satış ilanının bila dönmesi halinde İİK'nun 127 maddesine göre satış ilanının gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilan tebligat yerine geçer.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/782 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020
İcra Dairesi Hesap Bilgileri Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O. Çiğdem SOYLUER
İban No :TR880001500158007290495078

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR