MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Şehzadeler'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092947
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇLI MAH. / KARAAĞAÇLI
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/545 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu (182 Nolu) YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 1. İCRA DAİRESİ-2017/545 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZ: Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Karaağaçlı mah. Dedekuyusu mevkii , 178 ada, 4 parselde kayıtlı ana taşınmaz niteliğinin 359,10 m2 alana sahip arsa niteliğinde olduğu 2.kat, 3 nolu dairenin tamamının Denlift Makine Sanayi ve Tic. Ltd. Şti adına kayıtlı 147/436 paylı mesken olduğu tespit edildi. ÖZELLİKLERİ:Manisa ili, Şehzadeler ilçesi, Karaağaçlı mah. 178 ada, 4 parselde kayıtlı 359,10 m2 alana sahip arsa içine yapılmış, 3 katlı betonarme binanın 2.kat, 3 nolu dairesidir. Her bir katta tek daire mevcut olup, 3 tarafı bahçelidir.Yaklaşık 4 yıllık olan binanın 2.kat, 3 nolu dairesi; 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan ibaret olup, yaklaşık net 140 m2 dir. Dış kapısı çelik, iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereleri çift camlı plastik doğramadır. Odaların zemini laminant parke, koridor, mutfak, banyo ve wc zeminleri seramiktir. Yatak odasından kullanılan ebeveyn banyosu mevcut olsada bu kısım şu anda depo olarak kullanılmaktadır. Mutfak ve yatak odası arasında ki duvar yıkılarak iki birim birleştirilmiş olarak kullanılmaktadır. Tüm dairenin duvarlar ve tavanı saten alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak dolapları PVC vakum kapaklı hazır mutfak olup, mutfak tezgahı çimstondur. Binada asansör yoktur. Binanın giriş holü ve merdivenleri mermer kaplı olup, bina giriş kapısı ferforje demir kapıdır. Bahçe duvarları ve bahçe düzenlemesi yapılmış durumdadır. Daire soba ile ısıtılmaktadır. Kalorifer tesisatı mevcut olsa da kombi ve petekleri yoktur.Manisa ili, Şehzadeler ilçesi, Karaağaçlı mahallesi Manisa Merkeze yaklaşık 13 km uzaklıktadır. İzmir/Bursa sürat yolu üzerindedir. Gün geçtikçe gelişen bir bölgededir. Ulaşım kolay ve yolu asfalttır. Sanayisi vardır. Manisa Merkeze Minibüs çalışmaktadır.
Değeri:Kıymet takdirine konu taşınmaz İzmir / Bursa sürat yolu üzerinde olup, açıklanan özellikleri, çevresindeki yapılaşma, Manisa Merkeze olan uzaklığı ve serbest piyasada yapılan alım-satımlar dikkate alındığında keşfe konu Manisa ili, Şehzadeler ilçesi, Karaağaçlı mah. 178 ada, 4 parselde kayıtlı, 2.kat, 3 nolu dairenin 210.000,00 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi: Karaağaçlı Mah. Kocaosman sok.No:12 2.kat 3 nolu daire Karaağaçlı /Manisa-
Yüzölçümü:359,10 m2-
Arsa Payı: 147/436-İmar Durumu: Şehzadeler Belediyesinden şifai olarak , dava konusu parselin ayrık, ikiz nizam, 3 kata müsaadeli mesken alanında kaldığı, fakat meclisin 05.01.2015 tarih ve 33 sayılı kararıyla Karaağaçlı mah. ve diğer birçok mahallede revizyon ve ilave imar planının A grubu sertifikası olan Şehir Plancısına yaptırılması kararı verilmiş olup, İmar durumu vb. işlemlerin durdurulmasına karar verilmiş olduğu öğrenilmiştir.
Kıymeti: 210.000,00 TL-KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü :28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu (182 Nolu) YUNUSEMRE / MANİSA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Tapuda adresi belli olmayanların gazetede yayımlanan satış ilanının İİK.nun 127.maddesi gereğince tebliği yerine kaim olmasına
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/545 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR