MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Şehzadeler'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942177
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/562 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
22,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (168 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:168 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
2. İCRA DAİRESİ
2017/562 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Manisa ili, Şehzadeler ilçesi, Anafartalar Mahallesi, 404 ada, 18 parselde kayıtlı, 93/1042 arsa paylı, zemin kat, 1 no.lu mesken cinsi taşınmazdır. İmar durumuna göre parsel bitişik nizam (B-5) 5 katlı mesken alanında kalmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 3 oda ,salon mutfak, banyo,wc ile holden oluşmaktadır. Daireninarka cephesinde bulunan iki odası karanlık odadır. Duvar ve tavanlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü vardır. Banyo ile wc duvarları fayanslı olup yer döşemeleri seramiktir. İç kapılar ahşap doğramadır. Odalar salon hol mutfak yer döşemeleri laminat parkedir.Bir odası karo döşeme olarak yapılmıştır.Ön cephe pencerele95rinde demir korkuluk vardır. Mutfak hazır mutfak olarak yapılmış altve üst tezgahlıdır. Daire doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Dairenin elektrik ve suyu bağlıdır.Daire net kullanım alanı 95 m2 dir. Bina kullanım süresi 23 yıldır.Çarşı içinde merkezi yerde,Fatih Parkı, Meslek Lisesi,Valilik, Belediye, Kitapsaray ile Tapu ve Kadastro müdürlüğüne yakın ve yürüme mesafesindedir. Özellikleri yazılı taşınmaz bir borç nedeniyle açık arttırma suretiyle satılacaktır.
Adresi : Anafartalar Mah. 1618 Sk. No:2 Naimbey Apt. Zemin Kat, 1 No.Lu Daire. Şehzadeler / MANİSA
Arsa Payı : 93/1042
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (168 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:168 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/562 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR