MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Manisa Şehzadeler'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888557
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : ADAKALE MAH. / KARAKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bina Yaşı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/290 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT -Z -182 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/290 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ KAYDI
Manisa ili Şehzadeler ilçesi Adakale Mah 1458 Ada 29 Parsel 2. Kat 5 nolu Bağımsız Bölüm çatı aralıklı mesken
ÖZELLİKLERİ :Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 1458 Ada, 29 Parsel, ADAKALE Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin alt katında, 3 oda, salon ,mutfak, Wc, Hol ve banyodan ibarettir. Öncepheye bakan balkon vardır. Üst katında ise iki oda hol, banyo ile teras balkon bulunmaktadır.Oda ile açık mutfak kullanımındadır. Tüm iç kapılar ahşapkapı olarak yapılmıştır. Pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Dairenin salonve odaları laminat parke ,hol, mutfak, balkonlar,banyo ile wcyer döşemeleri seramik olarak döşen- miştir. Banyo ile wc duvarları fayans kaplıdır. Üst kata çıkış merdiveni betonarme olup mermer dö-şeme kaplıdır Merdiven korkuluklar alümin yum doğramadır..Tavan ve duvarlar alçı sıvalı veüzeri plastik boyalıdır. Mutfak hazır mutfak olarak yapılmış ve tezgâhı mermerdir. Daire doğalgaz ile ısı- tılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire net kullanım alanı 140 m2. dir. Bina kullanım süresi 2 yıldır.daire Çarşı ve alışveriş merkezine ,Çınarlı Kahve ,Murat Germen İlkokulu ve İstiklal İlköğretim Okuluna yürüme mesafesindedir.
Adresi : Adakale Mah Ulutepe Cad No : 163 -2. Kat 5 Nolu Çatı Aralı Daire . Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 280 m2
Arsa Payı : 210/1120
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut kullanımında olup bitişik nizam (B-3) 3 kat mesken alanında kalmaktadır
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 20/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 14/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MANİSA ADLİYESİ ZEMİN KAT -Z -182 NOLU SATIŞ ODASI -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- -İİK nun 127 md. gereğince, İşbu satış ilanının, gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı, tapuda adresi olmayanlar vetüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/290 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR