MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Şehzadeler'de 2+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038181
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : EGE MAH. / KARAKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8421 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Zenin Kat 168 Nolu Satış Odası -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 3. İCRA DAİRESİ
2018/8421 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 369 Ada, 2 Parsel, EGE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenilen taşınmaz gezildi.Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin 2 oda, salon, Mutfak Banyo wc ve Müştemilattan oluştuğu görüldü. Ön cepheye bakan balkon ile arkada teras balkon bulunmaktır. Pencere doğramaları pvc doğrama ve ısı camlıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Odalar, salon döşemeleri laminat parke ,hol,mutfak, balkonlar ile banyo, wc yer döşemeleri seramik yer döşemesi kaplıdır. Tavan ve duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü bulunmaktadır. Banyo ,Wc tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak hazır mutfak olarak yapılmıştır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire net kullanım alanı 86 m2 dir. Daire kullanım süresi 2 yıldır. Daire Çarşı ve alışveriş merkezine yakın ,Necatibey İlköğretim okulu ve Semt pazarına yürüme mesafesindedir.
Adresi : Ege Mah.Murat Cad. No:8 Kat: 1D:1Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 107 m2
Arsa Payı : 68/486
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam(B-6) 6 katlı zemin ticaret ,üstler mesken olarak planlanan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Zenin Kat 168 Nolu Satış Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8421 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR