MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Şehzadeler'de 2+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995501
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : ŞEHİTLER MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/412 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 3. İCRA DAİRESİ
2017/412 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 1949 Ada, 26 Parsel, ŞEHİTLER Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Parsel Ana taşınmaz hanesinde arsa vasıflı ile kayıtlıdır. Parsel üzerinde zemininde ve 5 normal katında 2'şer daire olan toplamda 12 bağımsız bölümden oluşan 6 katlı betonarme bina mevcuttur. Ana taşınmaz dış kapısı demir,merdiven holleri dökme mozaik olup dış cephesi akrilik boyadır. Asonsör mevcut değildir. Kıymet takdirine konu zemin kat 2 nolu mesken 2 oda ,1 salon,1 banyo,1 mutfak hacimlerinden oluşmakta olup, brüt olarak yaklaşık 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire,duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, dış doğramalar plastik doğramadır. İç kapılar ahşap kapıdır. Oda tabanları parke kaplıdır. Islak hacimler fayans kaplıdır. Balkonu mevcut değildir. Parsel Şehitler Mah. Şehitler caddesine cepheli olup,Akıl hastanesine yakın konumludur.
Adresi : Şehitler Mah. Şehitler Cad. No:26 Zemin Kat D:2 Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 260,00 m2
Arsa Payı : 20/260
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parsel bitişik nizam 7 kat(B-7) zemin ticaret ,üstler mesken olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 128.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi 3.İcra Müdürlüğü Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/412 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR