MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Manisa Şehzadeler'de 2+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944172
Şehir : Manisa / Şehzadeler
Semt-Mahalle : EGE MAH. / KARAKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4866 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/4866 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 372 Ada, 44 Parsel, EGE Mahalle/Köy, 5. KAT 10 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın daire giriş kapısı çelik kapıdır, 2 oda salon oda açık mutfak banyo wc ve müştemilattan oluşur. Ön ve arka cepheye bakan iki balkonu vardır. Pencere doğramaları pvc doğrama ve ısı camlıdır, iç kapılar ahşap doğramadır, 3 oda hol salon yer döşemeleri laminattır, banyo wc mutfak ile balkon yer döşemeleri seramiktir, banyo ve wc tavana kadar seramik kaplıdır, tavan ve duvarlar sıvalı ve üzeri plastik boyalıdır, duvar kenarlarında kartonpiyer süsü vardır, mutfak hazır mutfaktır, doğalgaz ile ısıtılmaktadır, elektirik ver suyu mevcuttur, net kullanım alanı 110 m2'dir.
Adresi : Ege Mah Uzunyol Cad No 8 B Blok Hacı Eşref Apt 5. Kat No 10 Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 110 M2 (NET KULLANIM ALANIDIR)
Arsa Payı : 86/2400
İmar Durumu : BİTİŞİK NİZAM 6 KATA İMARLIDIR.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı Halk Bankası A.Ş lehine ipoteklidir.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4866 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR