SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Saruhanlı'da tek katlı ev ve müştemilatı mahkemeden satılıktır

SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979006
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : ÇALTEPE MAH. / SARUHANLI
: 1852
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
47,556 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı Adliyesi zemin kat Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, Çaltepe mahallesi, 977 Parsel sayılı taşınmaz kesik vasfında olup, %2,5 eğimde, orta derinlikte profilli, kumlu tınlı bünyeli toprak yapısında, kuru tarım yapılabilir özellikte, zeminde 174m² lik kısmında ev, saya ve hayvan damı bulunmakta olup, geri kalan kısmı tarla bitkileri yetiştirilen tarım alanıdır. Taşınmazın zeminde 80m2 önü açık üstü kiremitli saya, 34m² hayvan damı ve 60 m² tek katlı ev ve evin bitişiğinde WC bulunmaktadır. Taşınmaz mahallenin doğu kısmında yola cepheli, yerleşim alanlarının bitim sınırında, ulaşım rahatlığı olan tamamlanmış teknik alt yapısı bulunan, genel alt yapı hizmetlerinden yararlanan sosyal donatı alanlarına pek yakın olmayan konumda olup, parsel içerisindeki tek katlı ev 2 oda, salon, mutfak ve ön kısmında bulunan terastan oluşmaktadır. Teras kısmının altı ise depo olarak kullanılmaktadır. Tek katlı yapılan ev yığma yapı tarzında yapılmış duvarlar blok tuğla, yerler beton, kapı ve pencereler demir doğrama, binanın içi sıvalı, boyalı, dış kısmı ise sıvası kireç badana ile boyalıdır. Çatısı ahşap çatı üzeri marsilya tipi kiremitle kaplı binanın sol bitişiğinde ekmek fırını bulunmaktadır. Binanın toplan alanı 60m² olup yaklaşık 1981 yıllarında yapılmıştır. Parsel içerisinde yığma tuğla ile yapılmış duvarları sıvasız boyasız, çatısı ahşap çatı ve üzeri marsilya tipi kiremitle kaplı, önü açık 80m² hayvan damı bulunmaktadır.
Adresi : Çaltepe Mah. Köy İçi Mevkii Saruhanlı/Manisa
Yüzölçümü : 1.852 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu : İmar planı dışında, köy yerleşik sınırı içerisindedir.
Kıymeti : 47.556,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Saruhanlı Vergi Dairesinin 21/05/2018 tarih ve 4336 yevmiye no ile Sultan Arıcı ve Mehmet Arıcı adına veraset vergi ilişikleri kesilmiştir.
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi zemin kat Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmüilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR