SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Saruhanlı'da avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SARUHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00956660
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : SARUHAN MAH. / SARUHANLI
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 05.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
84,700 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası - Hükümet Binası Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/23 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Manisa İl, Saruhanlı İlçe, Saruhanlı mahallesi 10502 Parsel Arsa niteliğinde olup, yerleşim alanları içerisinde, ilçenin batı kısmında imar planı sınırları içerisinde halihazırda yerleşim alanı sonlarında sokağa cepheli, ulaşımı olan, teknik altyapısı bulunan, genel altyapı hizmetlerinden yararlanan sosyal donatı alanlarına yakın konumdadır. Sokak cephesindeki saya kısmından girildiğinde avlu içerisinde sokağa paralel vaziyette tuğla ve briket malzemelerden tek katlı yapılmış çatısı ahşap çatı üzeri marsilya kiremitli başka bir özelliği olmayan ağıl ve saya olarak kullanılan 40m² alanlı eski bir yapı ve bu binaya bitişik vaziyette avlu içerisinde tuğla malzemeden tek katlı olarak yığma yapı tarzında üç oda bir mutfak hol piyeslerinden oluşturulmuş, zemini karo mozaik, çatısı ahşap çatı üzeri marsilya kiremit kaplı pencereleri PVC, iç kapı ve kasaları ahşap doğrama, iç ve dış duvarları sıvalı boyalı hali hazırda konut olarak kullanılan 100m² alanlı eski bir yapı bulunmakta olup, parselin yola bakan cephesinde 2m yüksekliğinde briketten yapılmış bahçe duvarı bulunmaktadır. Taşınmaz CBÜ Meslek Yüksek okuluna 560 m, Devlet Hastanesi ve Adliye Binasına 1330 m, Kapalı pazar yerine 1400 m ve belediye binasına 1600 m mesafededir.
Adresi : Saruhanlı ilçesi Saruhanlı mahallesi 10502 parsel.
Yüzölçümü : 390 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Saruhanlı Belediyesi İmar planı içinde kalmakta olup, ayrık nizam 2 kat Taks=0,30 Kaks=0,60 olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 84.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası - Hükümet Binası Zemin Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Manisa İl, Saruhanlı İlçe, SARUHANLI Mahalle 2600 Parsel, Azmak mevkiindeki taşınmaz %0,5-1 eğimde, derin profilli, killi-tınlı toprak yapısında, DSİ kanallarından faydalanan, sulu tarım yapılabilir özellikte, zeminin tamamında yüksek sistem olarak terbiye edilmiş 20-25 yaşlarında sultaniye çekirdeksiz üzüm omcaları bulunan Bağ vasfında tarım alanı, ilçenin yerleşim alanının kuzeyinde kalmak üzere 700-800m mesafede her türlü taşıtla her dönem kolay ulaşılabilir durumdadır.
Adresi : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, SARUHANLI Mahalle 2600 Parsel,
Yüzölçümü : 12.400 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 328.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Saruhanlı Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürlüğü odası - Hükümet Binası Zemin Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR