SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Saruhanlı'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046791
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : CENGİZ TOPEL MAH. / SARUHANLI
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA MANŞET 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/147 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Saruhan Mah. Ataturk Cad. Serdar Yaralı Kültür Merkezi Kat:3 Toplantı Salonu Saruhanlı/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2017/147 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 222 Ada, 6 Parsel, Saruhanlı Mahalle, 3 Nolu BILN01046791ağımsız Bölüm. Binanın 2.katında bulunan taşınmaz, bahçeli nizamda 3 bağımsız bölümden oluşan apartman dairesi şeklinde ve taşınmazda kat irtifakı tesis edilmiş, betonarme karkas taşıyıcı sistemle yapılmış, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Dairenin brüt kullanım alanı 110,00 m²'dir. Pencere doğramaları pimapen, iç kapı ve kasaları Amerikan kapı, mutfak hazır, mutfak tezgahı mermerit, tezgah altı ve üstü tamamen dolap yapılmıştır. Banyo ve wc'nin taban ve duvarları seramik kaplıdır. Dairenin tabanları ıslak zeminler hariç laminant parke ile yapılmış olup, duvarlar ise boya ile boyanmış ve tavanlarda da kartonpiyer mevcuttur. Soba ile ısıtılmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, apartman merdivenleri mozaik kaplıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ancak boyası yapılmamıştır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Yapı kullanım izin belgesi vardır.
Adresi : Cengiz Topel Mah. Şht. J.Bçvş.Timuçin Aladağ Sok. No:6 Saruhanlı / MANİSA
Arsa Payı : 1/3 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 130.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Saruhan Mah. Ataturk Cad. Serdar Yaralı Kültür Merkezi Kat:3 Toplantı Salonu Saruhanlı/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 222 Ada, 6 Parsel, Saruhanlı Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Binanın 1.katında bulunan taşınmaz,bahçeli nizamda 3 bağımsız bölümden oluşan apartman dairesi şeklinde ve taşınmazda kat irtifakı tesis edilmiş, betonarme karkas taşıyıcı sistemle yapılmış, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Dairenin brüt kullanım alanı 110,00 m²'dir. Pencere doğramaları pimapen, iç kapı ve kasaları Amerikan kapı, mutfak hazır, mutfak tezgahı mermerit, tezgah altı ve üstü tamamen dolap yapılmıştır. Banyo ve wc'nin taban ve duvarları seramik kaplıdır. Dairenin tabanları ıslak zeminler hariç laminant parke ile yapılmış olup, duvarlar ise boya ile boyanmış ve tavanlarda da kartonpiyer mevcuttur. Soba ile ısıtılmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, apartman merdivenleri mozaik kaplıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ancak boyası yapılmamıştır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Yapı kullanım izin belgesi vardır.
Adresi : Cengiz Topel Mah. Şht. J.Bçvş.Timuçin Aladağ Sok. No:6 Saruhanlı / MANİSA
Arsa Payı : 1/3 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Saruhan Mah. Atatürk Cad. Serdar Yaralı Kültür Merkezi Kat:3 Toplantı Salonu Saruhanlı/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar kesin,süresiz ve şartsız banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Teminatlar, Müdürlüğümüzün T. Vakıflar Bankası TR030001500158007300586839 No’lu hesabına veya Akbank T.A.Ş. TR130004600547888000055685 No'lu hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın ‘‘şartsız, kesin ve süresiz’’ teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından yatırmaları lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR