SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Saruhanlı'da 2 katlı avlulu ev icradan satılıktır

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025013
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : ALİBEYLİ MAH. / ALİBEYLİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/220 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,924 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Dairesi Hükümet Konağı 4.Kat Saruhanlı/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2019/220 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 0 Ada, 2131 Parsel, Alibeyli Mahallesi, Taşınmaz tapu kaydında avlulu ev vasfında ve içerisinde bir adet 2 katlı ev ve bitişiğinde tek katlı ev bulunmaktadır. 2 katlı binanın zemin katı depo, üst katı ise mesken olarak kullanılmaktadır. 2 katlı binaya ve parsel içerisine 5 metre genişliğinde traktör girişi olarak da kullanılan demir kapıdan girilmektedir. Binanın zemin katı sıvalı badana ile boyalı olup, depo olarak kullanılmaktadır. Betonarme karkas sistemde yapılan bu bina 94,50 M² alana oturmaktadır. Üst kata binanın içinde bulunan merdivenle çıkılmakta, mesken kullanılan üst katta bahçeye bakan kısımda 1 adet balkon bulunmakta, 2 oda, salon, mutfak, banyo ve wc'den oluşmakta. Pencere doğramaları pimapen, iç kapı ve kasaları ağaç doğramadan imal edilmiştir. Çatısı ahşap çatı ve marsilya tipi kiremitle kaplıdır.
Tek katlı betonarme yığma karışımı cinsinde yapılan ve 94,50 m² alana oturmaktadır. Mesken olarak kullanılan binada 2 oda, salon, mutafa, banyo-wc'den oluşmaktadır. Elektrik ve su mevcuttur. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bu binanın üst katı için bahçe kısmından ve binanın dışından merdiven yapılmış, bu binaya ahşap çatı yapılmaşı ve üzeri marsilya tipi kiremitle kapatılmıştır. Merkez Camii ve mahalle çarşı merkezine 240 metre, ilköğretim okuluna 350 metre ve Manisa Caddesine 310 metre mesafededir.
Adresi : Alibeyli Mahallesi Köy İçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 628 m2
İmar Durumu : Bitişik Nizam 2 kat
Kıymeti : 220.924,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Dairesi Hükümet Konağı 4.Kat Saruhanlı/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar kesin,süresiz ve şartsız banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Teminatlar, Müdürlüğümüzün T. Vakıflar Bankası TR030001500158007300586839 No’lu hesabına veya Akbank T.A.Ş. TR130004600547888000055685 No'lu hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın ‘‘şartsız, kesin ve süresiz’’ teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından yatırmaları lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/220 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR