SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de müstakil ev ve sayası icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997092
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : YILMAZ MAH. / SALİHLİ
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/141 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:10
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI, BÖLGE TRAFİK ARKASI, OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ BÖLGE TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ SALİHLİ /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2017/141 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 1361 Parsel, YILMAZ Mahalle/Köy, satışa konu olan taşınmaz Salihli İlçesi Yılmaz Mahallesi 1361 Parselde kayıtlı 245.00 m² yüzölçüme sahip tapuda Ev vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın avlusuna sac ve profilden yapılmış çift kanatlı demir kapıdan girilmektedir.Çevresi duvar ile örülüdür.Avlunun bir kısmı toprak, bir kısmıda parça mermerden döşenmiştir.Taşınmazın güney doğu cephesinde 65 m² büyüklüğünde tek katlı yığma tarzda yapılmış ve konut olarak kullanılan yapı vardır.Bu yapıya bitişik 43 m² büyüklüğünde ahşap ve tuğladan yapılmış üzeri kiremit ile örtülü önü açık saya vardır.Konut olarak kullanılan bina ahşap çatılı kerpiç duvarlıdır.2+1 kullanımında olup WC dışarıdadır.Kapı ve pencereleri ahşaptır.Ön tarafında sundurma vardır. Borçlunun hissesi tamdır.
İmar Durumu : Yılmaz Mahallesi 1361 Parsel imar planına istinaden kısmen yolda ve kısmen serbest nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI, BÖLGE TRAFİK ARKASI, OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ BÖLGE TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ SALİHLİ /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR