SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Salihli'de 4+1 daire mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181621
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : SAĞLIK MAH. / SAĞLIK
Oda Sayısı : 4+1
: 190
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/2 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.08.2020 15:00
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/2 VESAYET SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe,Sağlık mah. 2085 Ada, 6 Parsel,2 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz.2 nolu Bağ.Böl. 4 oda,1 salon,1 mutfak,1 banyo,1wc,2 balkondan oluşmakta,190m2 oturma alanına sahiptir.Kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.Oda ve salon tabanı süs parke,duvarlar plastik boyalıdır.1 odasının duvarları katğı kaplama olan meskenin ıslak hacimleri duvarlar ve taban kalebodur seramiktir.Mutfak dolapları suntalam,kapakları profik çıta içi suntüalamdir. Mutfak bankosu gri mermerden yapılmıştır.iç kapılar beyaz boyalı durolit kapı,dış pencere ve balkon kapıları beyaz boyalı ahşap kapı ve penceredir.İlgili mahkeme kararı gereği taşınmaz 300.000,00.TL.den az olmamak kaydıyla satış masraflarıda eklenerek satılacaktır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler :
Satış Günü : 05/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri :Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada muhammen bedelin ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerini,,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/2 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR