SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Salihli'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00936351
Şehir : Manisa / Salihli
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN SALİHLİ 26.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/44 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa İli, Salihli İlçesi,Cumhuriyet mah 2116 Ada, 5 Parsel,Zemin kat,1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz.Daire 3+1 olup 97.50 m²’dir. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır.Asansör yoktur.Pencereler pvc'dir. Yatak odası rabıta tahta ve diğer odaların yer döşemesi laminant parke kaplıdır.Mutfak ve holün yer döşemesi karo plaka olup mutfağın duvarları fayans kaplıdır.Tuvalet ve banyo tabanları seramik kaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplıdır. Diğer odaların ve holün duvarları sıvalı olup boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer olup dolapları mdf malzemeden yapılmıştır.Tezgah ile dolap arası fayanstır.İç kapılar ahşap kapıdır.Vestiyeri ve yüklüğü vardır.2 adet dış balkonu vardır.Balkon korkulukları demir olup zemin seramik kaplıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. 03.11.1980 tarihinde yapı ruhsatı alınmış ve 30.10.1984 yılında 17.50 m²' lik büyüme için inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi alınmıştır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 15/02/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Salihli yediemin deposu ve otoparkı.Bölge Trafik arkası.Yeşilyurt mah.Salihli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR