SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 3+1 daire icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125382
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KIRVELİ MAH. / SALİHLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 04.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3889 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ , BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ
2019/3889 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2582 Ada, 10 Parsel, KIRVELİ Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz manisa ili Salihli ilçesi Kırveli mah. olup a blok 3 kat 4 nolu bağımsız bölümdür.taşınmaz 1/1000 uygulama imar planı içinde yer almakta olup blok nizam 5 kat konut yapılaşma şartlarına tabidir. Ön çepheden 5 metre , komşu parsellerden 3 metre çekme mesafesi vardır. Taşınmaz 3 oda 1 salon , mutfak wc,banyo ,balkon hacimlerinden oluşmaktadır. yaklaşık alanı 117 m2 dir binada asansör yok ,giriş kapısı Amerikan çelik kapıdan yapılmıştır. İç duvarları boyalı pencereler pvc, iç kapılar ahşap ,oda zeminleri laminant parke , ıslak zeminler fayans ile kapalıdır.Mutfak dolapları ahşap ,tezgah granit olup banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Oda tavanları kartonpiyer ile kaplıdır.taşınmaza ait 11/17/1991 tarihli yapı ruhsatı ile 29/12/1997 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.Şehir merkezine yakın konumda bulunmakta olup belediyece sağlanan tüm hizmetlerdin (su,elektrik,internet ,ulaşım, çöp, kanalizasyon vb. alyapı )eksiksiz olarak yararlanmaktadır yapı betonarme şeklinde yapılmıştır.taşınmaz Yörük mah 370 sk no:29 adresinde bulunmaktadır.
İmar Durumu : taşınmaz 1/1000 ön çepheden 5 metre komşu parsellerden 3 metre blok nizam 5 kat
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ , BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3889 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR