SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 3+1 daire icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066215
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SAĞLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Jeotermal
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 14.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/593 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/593 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : NOT : Hazırlanan iş bu satış ilanı, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçer.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2051 Ada, 19 Parsel, Kurtuluş Mahalle, 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu olan konut, Manisa ili Salihli İlçesi Kurtuluş Mahallesi 2051 Ada 19 Parselde kayıtlı 665.00 m² yüzölçüme sahip tapuda Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm olan meskendir. Daire 3+1 olup 87 m²'dir. Apartmana giriş kapısı demir ferforje kapıdır. Merdivenler demir korkulukludur. Apartmanda asansör yoktur. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. Pencereler ahşaptır. Odaların yer döşemesi laminant parke kaplıdır. Mutfak, hol, tuvalet ve banyo tabanları seramik kaplı olup WC ve banyo duvarları fayans kaplıdır. Diğer odaların ve holün duvarları alçı sıva olup plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup dolapları mdf lam malzemeden yapılmıştır. Tezgah ile dolap arası fayans kaplıdır. İç kapılar ahşap kapıdır. Vestiyeri ve yüklüğü vardır. 2 adet dış balkonu vardır. Korkulukları demirdir. Jeotermal ile ısıtılmaktadır. Konum olarak şehir merkezindedir. Taşınmazın her 2 borçluya ait olan ayrı ayrı 1/2 hissesi, toplamda TAMAMI satılacak olup, ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Yüzölçümü : 665 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Kurtuluş Mahallesi 2051 Ada 19 Parsel imar planına istinaden blok nizam 5 katlı, 5 metre yoldan ve 8 metre arka bahçeden çekme mesafeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif ipotek ve haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/593 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR