SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 3+1 daire icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887806
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SAĞLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/533 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ
2017/533 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2293 Ada, 5 Parsel, KURTULUŞ Mahalle, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Salihli İlçesi Kurtuluş Mahallesi 220 Sokak No:29 Şenuyar Apartmanı adresinde, 2293 Ada 5 Parselde kayıtlı 1200.00 m² yüzölçüme sahip tapuda Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 1. Kat 19 Nolu Bağımsız Bölüm olan meskendir. Daire 3+1 olup 100 m²dir. Apartmana giriş kapısı demir kapıdır.Apartman girişi ve merdivenler mozaik duvarlar sıvalıdır.Asansör yoktur.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Mutfak dolapları sunta, tezgah mermerdir.Mutfak tabanı karo plaka, ıslak hacimler yer seramik duvarlar fayanstır. Diğer oda duvarları sıvalı ve boyalıdır.Odaların yer döşemeleri rabıta tahtadır.3 adet balkonu vardır.Balkon tabanlarının yerleri karo plaka olup korkulukları camlı demir doğramadır. Binanın dış ve içi bakımsızdır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına istinaden blok nizam 5 katlı, 5 metre yoldan ve 4 metre komşu parselden çekme mesafeli, Şüheda Caddesi üzeri yol boyu ticari alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/533 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR