SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 2 katlı bahçeli ev hissesi icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111836
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : MERSİNDERE MAH. / SALİHLİ
: 210
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/239 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
93,405 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl. Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
2. İCRA DAİRESİ
2018/239 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, Mersindere Mahallesi, 189 Ada, 8 Parselde kayıtlı 270,27 m2 yüzölçümüne sahip bahçe ve üzerinde bulunan 2 Katlı, betonarme döşemeli ve yığma yapı tarzında yapılmış olan binanın zemin katına dıştan sokak cephesinden, 1.katına ise arka cepheden beton merdiven ile girilmektedir. Zemin Kat; Girişte salon, salona açılan 2 oda, banyo, tuvalet ve mutfaktan ibaret olan zemin kat mesken yaklaşık 100 m2 kullanım alanına sahiptir. Avlu kapısı, mesken giriş kapısı, iç kapılar ile pencereler demir doğramadan yapılmıştır. Evin salon ve oda tabanları beton kaplamadır. Banyo ve tuvalet zeminleri beton kaplı olup, kapılar PVC malzemeden yapılmıştır. Mutfak banko üstü Marmara cinsi mermer kaplı olup, dolaplar MDF iskeletli ve profil kapaklı malzemeden yapılmıştır.Meskenin duvarları plastik boyalı olup, ısınma soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz mahalle girişinde ve İzmir-Ankara asfaltına yakındır. 1.kat ;Arka bahçeden beton merdiven ile teras balkondan çıkılan 1.kat, terasda sağda tuvalet,giriş iç kısım sağda banyo, solda mutfak, devamında salon, salona açılan 3 odadan ibaret olup yaklaşık 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Giriş kapısı çelik kapı, iç oda kapıları Amerikan modelinden, pencereler ve ön balkon kapısı PVC malzemeden yapılmıştır. Mutfak mermerit banko dolaplar MDF iskeletli ve akrilik kapaklı olarak yapılmıştır. Banyo zemin ve duvarları seramik kaplı olup girişte Hilton dolabı mevcuttur. Salon ve oda tabanları laminat parke kaplı, duvarlar plastik boyalı ve karton piyerlidir. Ön cephede bulunan balkon zemini seramik kaplı ve demir korkulukludur. Daire içi kalorifer borularının döşenmiş uçlarının kapalı olduğu belirlenmiştir. Arka cephede bulunan teras balkon zemini seramik kaplı, üzeri saç eternet kaplıdır.Teras üzerinde ocaklık ile üst çatıya çıkış demir merdiven bulunmaktadır. Taşınmazın ½ hissesi satılmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmaz yerleşik alan haritası sınırları içerisinde kalmakta olup 1/100 000 ölçekli ÇDP ESAS 8.1.2.5 hükümlerine tabidir. Emsal: 0.50 Yükseklik: 6.50 metredir.
Kıymeti : 93.405,50 TL,KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 01/08/1995 tarih 2945 yev.sayı ile konulmuş “A M Taşınmazın tamamının intifa hakkı Hatice Yalçıner (Hamza kızı)na aittir. Başlama Tarih: 06/11/1995 Süre:” şerhi ve 17/08/2006 tarih 3931 yev. sayı ile konulmuş “Mehmet Yalçıner lehine rücu şartı vardır.” şerhi vardır. Diğer hususlar tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin Otopark Oto Alım Satım İşl. Serdar Kara ve Emre Gemicioğlu Ort. - Yeşilyurt Mah. 906.Sok.No: 5/1 Bölge Trafik Arkası Salihli/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ancak taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ÖNEMLİ NOT:Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. 128 Maddeleri uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR