SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 2+1 daire icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067970
Şehir : Manisa / Salihli
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/677 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI-SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/677 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, SARTMAHMUT Mahalle/Köy, 0 Ada, 58 Parselin tapuda niteliği On İki Blok halinde Betonarme Bina ve Bahçe dir. Manisa İli, Salihli İlçesi, Sartmahmut Mahallesinde bulunan; 0 ada 58 nolu 6.286 m² yüzölçümüne sahip parselin içinde bulunan M Blok 2.Kat.6 Nolu Bağımsız Bölümün tapuda niteliği meskendir. Taşınmazın açık adresi;Sart Mahallesi Konutlar Sokak N:15/6 Adresinde yer almaktadır.Taşınmaz şehir merkezinde yer almakta olup,belediyece verilen tüm hizmetlerden eksiksiz olarak yararlanmaktadır. 58 parsel sayılı 6.286 m2 alan üzerinde M Blok 2.Kat 6 Nolu bağımsız bölüm olarak bulunan taşınmaz betonarme bina şeklinde yapılmıştır.Parsel üzerinde 12 adet Blok bulunmakta olup her blokta 8 adet daire olmak üzere toplam parsel üzerinde 96 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 6 nolu bağımsız bölümün dış kapısı ahşaptan yapılmıştır.Taşınmaz 2 adet oda 1 adet salon,mutfak,banyo,wc-antre holl ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Alanı yaklaşık 70 m2dir. Salihli Belediyesi tarafından 03/11/1995 tarihinde 29 nolu sayılı yazı ile yapı ruhsatı ve 07/10/2002 tarihin ve 134 sayılı yazı ile yapı kullanma izin belgesi verilmiştir.Ana binanın dış cephesi boyalıdır.Taşınmazın iç mekanı natamam durumda bulunmakta olup,iç kapılar,oda zeminleri,ıslak zeminler,iç duvar boyaları, mutfak tezgahları,banyo aksesuarları,ısıtma petekleri, ve diğer ince işçilik malzeme ve imalatları eksiktir. Pancereleri takılı olup pvc plastik doğramaları mevcuttur.Balkon korklukları mevcut olup boyasızdır. Banyo ve antrede zeminleri seramik fayans ile kaplı olup,iç mekan hacimleri boyasızdır. Dairenin tamamlanma(NATAMAM) inşaat seviyesinin %60 olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Salihli İmar Müdürlüğün 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içinde yer almaktadır. Ayrık Nizam 4 kat Konut imarlı yapılaşma şartlarına haizdir Taşınmazın 5 metre yoldan 3metre komşu parselden çekme mesafesi bulunmakta olup,TAKS:0,25 KAKS:1.00 dir.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI-SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/677 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR