SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Salihli'de 117 m² dubleks daire icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038473
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KIRVELİ MAH. / SALİHLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/49 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTOALAM SATIŞ İŞLETMESİ ,BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/49 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 3233 Ada, 9 Parsel, KIRVELİ Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Salihli İlçesi Kırveli Mahallesi, 472 sokak No:8 Avar Park Evleri adresinde kayıtlı, 3233 Ada 9 Parselde kayıtlı 681.00 m² yüzölçüme sahip tapuda Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 5+Çatı Kat, 15 Nolu Bağımsız Bölüm olan dubleks meskendir. Meskenin bulunduğu apartmanın çevresi duvar üzeri korkuluklarla çevrilidir.Avluya giriş kapısı demir ve boyalıdır.Avlu giriş kapısı ile apartmana giriş kapısı arası renkli beton kilit parke ile kaplıdır.Bahçe düzenlemesi yapılmıştır.Apartmana giriş kapısı siyah alüminyum camlı kapıdır.Bina girişi merdivenlere kadar granit kaplıdır. Merdivenler granit olup korkulukları alüminyumdur.Daire 2+1 dubleks olup 117 m²?dir. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Asansör vardır.Pencereler pvc'dir. Odaların yer döşemesi laminant parkedir.Mutfak, hol, ıslak hacimlerin yer döşemesi seramik olup ıslak hacimlerin duvarları fayans kaplıdır. Diğer odaların ve holün duvarları sıvalı olup boyalıdır.Mutfak tezgahı granit olup dolapları pvc malzemeden yapılmıştır.Tezgah ile dolap arası fayanstır.İç kapılar amerikan kapıdır.Vestiyeri ve yüklüğü vardır.Üst katta 17.00 m² büyüklüğünde 1 oda ve teras bulunmaktadır.Üst kata çıkış merdiveni ahşap olup korkulukları alüminyumdur.2 adet dış balkonu vardır.Balkon korkulukları alüminyum olup zemin seramik kaplıdır.Merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.11.11.2017 tarihinde yapı ruhsatı ve 03.10.2018 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alınmıştır.
İmar Durumu : Kırveli Mahallesi 3233 Ada 9 Parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planına istinaden blok nizam 5 katlı, 5 metre yoldan, 4 metre komşu parselden ve 8 metre arka bahçeden çekme mesafeli mesken sahada kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI ,OTOALAM SATIŞ İŞLETMESİ ,BÖLGE TRAFİK ARKASI SALİHLİ /MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/49 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR