SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Köprübaşı'nda 86 m² yığma kargir ev icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967029
Şehir : Manisa / Köprübaşı
Oda Sayısı : 2+1
: 86
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN SALİHLİ 21.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3204 ESAS
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/3204 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Köprübaşı İlçe, 329 Ada, 10 Parsel, Merkez Mahalle, Satışa konu taşınmaz, Manisa ili, Köprübaşı ilçesi, Merkez Mahallesi, tapunun 329 ada, 10 parselinde kayıtlı, yerleşik alan içerisinde olup, arsa vasfındadır. Taşınmazın yola cephesi vardır. Taşınmaz üzerinde 86 m2 büyüklüğünde tek katlı yığma kargir ev binaya bitişik 32 m2'lik önü açık saya vardır. Tek katlı binanın temelleri taştan üst yapısı tuğla, düşey ve yatay betonarme hatıllardan yapılmıştır. Üst döşemesi betonarme yapı olup, üzerine kiremit örtülü ahşap malzemeden oturma çatı yapılmıştır. Binanın pencereleri ahşap olup, yağlı boyalıdır ve demir korkulukları vardır. Balkon ve giriş kapısı beyaz P.V.C. 'den yapılmıştır. İç kapılar da ahşap olup boyalıdır. Bina 2+1 olup, mutfak ve banyosu vardır. Dış ve iç cephesi sıvalı olup boyalıdır. Yan tarafındaki sayanın iki yan duvarı beton biriket olup sıvasızdır. Üzeri atermit kaplı ahşap çatı örtülüdür. Taşınmazın elektrik ve suyu olup, kanalizasyonu yoktur. Taşınmaz üzerindeki bina bakımsızdır ve keşif günü olan 16/11/2018 tarihinde ikamet edilmemektedir. Taşınmaz TAM hisseli olup, ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Yüzölçümü : 322 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler ve yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip Tic. Ştd. lerinin milkiyet ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri taşınmazdır.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR