KIRKAĞAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Kırkağaç'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KIRKAĞAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079597
Şehir : Manisa / Kırkağaç
Semt-Mahalle : SARIAĞA MAH. / KIRKAĞAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

KIRKAĞAÇ KIRKHABER 12.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/116 ESAS
Muhammen Bedeli
:
91,749 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kırkağaç Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKAĞAÇ İCRA DAİRESİ
2018/116 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Manisa ili, Kırkağaç ilçesi, Sarıağa mah. Kovukdere mevkii, 2 cilt, 126 sayfa, 555 ada, 6 parsel, 2.972,84 m2 arsa üzerinde, 12/288 arsa pay/paydalı, C blok, Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmaz 1/1000 uygulama imar planında 4 kat ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz Sarıağa mah. 2 sk. Yamaç Evleri C Blok adresindedir. Parsel üzerinde 4 katlı 3 adet bina yer almaktadır. Zemin kat 1 nolu meskende 3 oda, 1 salon, mutfak, wc ve banyo mevcuttur. Odanın yer kaplaması seramik, banyo ve wc fayanstır. İç ve dış doğramalar PVC'dir. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak dolapları mevcut olup tezgahı mermerdir. Meskenin ısınması kalorifer ile sağlanmaktadır. Mesken alanı 130 m2'dir. Meskenin elektrik ve su tesisatları mevcut olup tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 91.749,33 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kırkağaç Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR