GÖRDES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Gördes'te 212 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

GÖRDES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044195
Şehir : Manisa / Gördes
: 212
Bina Yaşı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÖRDES MÜSTAKİL BÖLGE 02.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/29 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
GÖRDES BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYI KONFERANS SALONU GÖRDES / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖRDES
İCRA DAİRESİ
2019/29 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa ili, Gördes ilçesi, Kurtuluş Mahallesi, Hürriyet Bulvarı, 448 ada 4 parsel, 212/3386 arsa paylı, 3+çatı kat, 22 nolu bağımsız bölüm numaralı taşınmaz tapuda "Dubleks Mesken " vasfında olup 212 m2 alana sahiptir. Taşınmaz, tapuda her ne kadar Kurtuluş Mahallesine kayıtlı olsa da , açık posta adresi " Adnan Menderes Mah. Hürriyet Bulvarı No:4 Daire:22 'dir. Meskenin 3. katında 3 oda, salon, mutfak, banyo, duş, tuvalet ve 2 adet balkon vardır. Çatı katında ise, günlük piyes ve banyo vardır. Salonu ve kapılar Amerikan kapıdır. Tavanlar alçı sıva ve kartonpiyerlidir. Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. 50 m2 Terası vardır. Teras alanı toplam alana dahildir. Bina 4 yıllık yapıdır. Taşınmaz, Gördes Belediyesi imar sınırları içinde olup, ayrık nizam, 4 katlı inşaata müsaadelidir. Konut alanda yer almaktadır. Konum olarak, Gördes Hükümet Konağına ve Gördes Belediyesi Hizmet Binasına 300 metre yürüyüş mesafesindedir.
İmar Durumu : Yukarıdaki gibidir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : 3065 sayılı KDV Kanununun 17/4 -ş maddesi ve 5411 sayılı kanunun 143/5 maddesi gereğince KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GÖRDES BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYI KONFERANS SALONU GÖRDES / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/29 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR