ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Alaşehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155424
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ALAŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/397 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:20
Satış Yeri
:
Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası) Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/397 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Alaşehir İlçe, 1102 Ada, 20 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, Ahmetbeyli Mevkii Mevkii, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Manisa İli, Alaşehir İlçesi, İstasyon Mahallesi, Ahmetbeyli Mevkiinde bulunan ve tapunun 1102 ada, 20 parsel numarasında kayıtlıdır. Tapu miktarı 1007.00 m2dir. Taşınmaz üzerinde sekiz katlı betonarme bina bulunmaktadır. Binanın şebekeye bağlı elektrik ve suyu vardır. Borçlu bu taşınmazda 32/1007 arsa paylı Dördüncü kat 17 numaralı bağımsız bölüm meskene sahiptir. Kıymet takdiri istenen 17 numaralı bağımsız üç oda salon mutfak banyo tuvalet antre hol ve balkonlardan ibarettir. Yerler laminat parke ve fayans kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları plastik doğrama, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfakta tezgah alt ve üst mutfak dolapları mevcuttur. Balkonlarda camlı alüminyum korkuluk mevcuttur. Binada merkezi sistem ısıtma ve asansör bulunmaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olup mesken olarak kullanılmaktadır. Tapuda yapılan incelemede irtifak projesinde bağımsız bölümün alanı 149.00 m2 miktarındadır. Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (Şehrin gelişen bölgesinde, şehir meydanına mesafesi yaklaşık 700 metre , İzmir Denizli karayoluna mesafesi yaklaşık 730 metre), miktarı , imarı (Alaşehir Belediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğü 16/05/2018 tarih ve E.5977 sayılı yazısına istinaden İlçemiz Revizyon İmar Planı içinde, A-6 Ayrık nizam 6 katlı, ticari+mesken, cephesi müstakil inşaat yapmaya elverişli,)yola olan cephesi nazara alınmıştır.
Adresi : İstasyon Mahallesi, Ahmetbeyli Mevkii,Alaşehir / MANİSA
Bağımsız bölüm alanı :149.00 m²
Arsa Payı : 32/1007
İmar Durumu : Alaşehir İlçesi İstasyon Mahallesi 1102 ada, 20 parsel Alaşehir 1/1000 Ölçekli Revizyon İmar Planı sınırları içerisinde BLok Nizam 8 kat (B1-8) Konut Alanı olarak planlı alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Vakıflar Bankasının ipoteği vardır.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası) Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.nın 127. Maddesi uyarınca İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/397 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR