ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Alaşehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132890
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ALAŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/985 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
253,546 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 15:20
Satış Yeri
:
Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası) Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/985 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Alaşehir İlçe, 1114 Ada, 10 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, Ahmetbeyli mevkii Mevkii, B/1./../-1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın arsası Alaşehir İlçesi, İstasyon Mahallesi Gümüşpala Caddesinde bulunmakta ve tapunun 1114 ada, 10 parsel numarasında kayıtlıdır. Taşınmazın tapu miktarı 1278,00 m2dir. Taşınmaz üzerinde altı katlı betonarme bina bulunmaktadır. Binanın şebekeye bağlı elektrik ve suyu vardır. Borçlu Nazan Aydemir bu taşınmazda 2/56 arsa paylı B blok birinci kat 1 numaralı bağımsız bölüm meskenin tam hissesine sahiptir. B blok birinci kat 1 numaralı bağımsız bölüm üç oda, salon, mutfak, antre , hol, banyo, tuvalet ve balkonlardan ibarettir. Yerler odalarda amaca uygun olarak laminat parke ve fayans kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Banyo ve tuvalette fayans kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Dış balkon kapı ve pencere doğramaları plastik doğramadır. Dış kapı çelik kapıdır. Asansör ve merkezi ısıtma sistemi mevcuttur. Elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır. Tapu müdürlüğü irtifak projesinde belirtildiği üzere bağımsız bölümün alanı 149,00 m2 dir. Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (İzmir-Denizli karayolu üzerinde , şehir merkezinde , şehir meydanı , belediye binası, kamu kurum ve kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu bölgeye mesafesi yaklaşık 1080 metre) miktarı, imarı (Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16/10/2019 tarih ve E.11285 sayılı yazısına istinaden ilçemiz 1/1000 Ölçekli Revizyon imar planı içinde, A-6 Ayrık nizam 6 katlı, ticaret+mesken alanında,) yola olan cepheleri nazara alınmıştır.
Adresi : Ahmetbeyli Mevkii,Alaşehir / MANİSA
Yüzölçümü : 1.278,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İlçemiz İstasyon Mahallesi 1114 ada, 10 parselde kayıtlı taşınmaz ilçemiz revizyon imar planı içerisinde Ayrık Nizam 6 kat (A-6) Ticaret+Mesken olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 253.546,71 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Akbankın İPÇY satışa gidilmiştir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası) Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.nın 127. Maddesi uyarınca İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/985 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR