ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Alaşehir'de 165 m² dubleks daire icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181893
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ALAŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/156 Talimat
Muhammen Bedeli
:
259,322 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.10.2020 11:30
Satış Yeri
:
Beşeylül Mah.Turah Alakent Caddesi No:39 Zabıta Müdürlüğü Ek Binası(Zabıta Karakolu-Eski Kaymakam Lojmanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2019/156 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa ili Alaşehir ilçesi İstasyon Mah. Ahmetbeyli mevkii 1093 ada 9 parsel 4.kat,çatı katı 10 nolu bağ.bölüme kayıtlı taşınmazın inşaat bilirkişi raporuna göre nitelik ve unsurları : Kıymet takdiri istenen taşınmazın arsası Alaşehir ilçesi İstasyon mahallesi Ahmetbeyli mevkii Ali Kuşçu sokak ve Gelibolu caddelerinde bulunmakta ve tapunun 1093 Ada 9 Parsel numarasında kayıtlıdır. Tapu miktarı 452.00 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında arsa olarak tescillidir. Taşınmaz üzerinde beş katlı betonarme bina mevcuttur.Borçlu İhsan Öksüz bu taşınmazda 169/1259 arsa paylı Dördüncü kat 10 numaralı bağımsız bölüm dubleks meskenin tam hissesine sahiptir.Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (Şehir merkezine yakın, şehir meydanı, belediye binası, kamu kurum ve kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu bölgeye mesafesi yaklaşık 1410 metre), miktarı, imarı (Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.04.2019 tarih ve E.3512 sayılı yazısına istinaden İlçemiz 1/1000 Ölçekli Revizyon İmar Planı içinde, A-5 Ayrık nizam 5 katlı, Konut alanında, cephesi müstakil inşaat yapmaya elverişli, detayları yazıda), yola olan cepheleri nazara alınarak; bölgenin alım satım rayiçleri de göz önünde tutularak değerlendirme yapılmıştır.Kıymet takdiri istenen dördüncü kat 10 numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır. Dubleks olarak tasarlanmıştır. Dubleks alt katı üç oda, salonla birlikte kullanılan mutfak, banyo, tuvalet, antre, hol ve balkondan, üst katı bir oda ve terastan ibarettir. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Yerler amaca uygun olarak laminat parke ve fayans kaplamadır. Mutfakta tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. İç kapılar ahşap doğramadır. Dış balkon kapı ve pencere doğramaları plastik doğramadır. Dış kapı çelik kapıdır. Balkon korkulukları camlı alüminyum profil doğramadır. Dış cephede bazı bölümlerde giydirme cephe uygulanmıştır. Elektrik ve su mevcuttur. Tapu müdürlüğünde bulunan mülkiyet projesine göre bağımsız bölüm alanı 165.70 m2 dir.
İmar Durumu : Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.04.2019 tarih ve E.3512 sayılı yazısına istinaden İlçemiz 1/1000 Ölçekli Revizyon İmar Planı içinde, A-5 Ayrık nizam 5 katlı olarak inşaat nizamlıdır. Söz konusu 1093 ada 9 parselde kayıtlı taşınmaz üzerine 06/12/2016 tarih ve 7-7 sayılı yapı ruhsatı ime yapı ruhsatı alınmış ve bina yapılarak tamamlanmıştır.Söz konusu taşınmaz üzerinde bulunan yapının tamamlanmasından sonra 07/05/2018 tarih ve 83 sayı ile tamamı için yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiştir.
Kıymeti : 259.322,92 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Beşeylül Mah.Turah Alakent Caddesi No:39 Zabıta Müdürlüğü Ek Binası(Zabıta Karakolu-Eski Kaymakam Lojmanı)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.Madde 127 gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı Adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." madde hükmü gereğince işlem yapılmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020egev

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR