ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Alaşehir'de 126 m2 daire icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907743
Şehir : Manisa / Alaşehir
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3490 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 16:20
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 16:20
Satış Yeri
:
Barış mah Azerbeycan cad no:19 (yeni otogar arkası)Tozan otoparkı-Alaşehir/Manisa -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ
2016/3490 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Alaşehir İlçe, 162 Ada, 5 Parsel, yenice Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tapu miktarı 403,58 m2 olup taşınmaz tapu kaydında zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kayıtldır.Taşınmaz üzerinde çifter daireli üç katlı betonarme bina bulunmaktadır.Binanın şebekeye bağlı elektrik ve suyu vardır.Borçlu bu taşınmazda 1/6 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm meskene sahiptir.taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır.Duvarlar sıvalı ve boyalıdır.Yerler amaca uygun olarak kaplama yapılmıştır.İç kapılar ahşaptır.Dış pencere doğramaları plastik doğramadır. Pencere dış kısmında demir doğramadan korkuluklar takılmıştır.Bina ana giriş kapısıda demir profil doğramadır.iki oda salon mutfak antre banyo ve tuvaletten ibarettir.Elektrik ve su şebekesi mevcut olup mesken olarak kullanılmaktadır.kadastro paftasından yapılan ölçümde zemin kat 1 nolu bağımsız bölümün alanı yaklaşık 126 m2'dir.Taşınmaz Belediye revizyon imar planı içinde bitişik nizam 4 kat (B-4) Mesken olarak inşaat nizamlıdır
Adresi : Alaşehir / MANİSA
Yüzölçümü : 403,58 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Revizyon imar planı içerisinde Bitişik Nizam 4 kat (B-4) Mesken olarak inşaat nizamlıdır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin İpoteği vardır.
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 16:20 - 16:30 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 16:20 - 16:30 arası
Satış Yeri :Barış mah Azerbeycan cad no:19 (yeni otogar arkası)Tozan otoparkı-Alaşehir/Manisa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.nın 127. Maddesi uyarınca İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3490 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR