AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Akhisar'da müştemilatlı bahçeli kerpiç ev icradan satılıktır

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064114
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : ULU CAMİİ MAH. / AKHİSAR
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2549 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 09:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 09:00
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/2549 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Akhisar İlçe, 61 Ada, 3 Parsel, ULUCAMİ Mahalle/Köy, Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Ulucami mahallesi, 61 Ada, 3 Parsel, 302,75 m² yüzölçümlü, bahçeli kerpiç ev ana taşınmaz nitelikli olup, bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Ulucami Mah. 47. Sok. No:7'de kayıtlı olup, üzerinde iki katlı bir ev ve müştemilatı vardır. Evin alt katında 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet vardır. Yaklaşık 70 m² alana sahiptir. Kapı ve pencereleri ahşap doğrama ve yağlı boyalıdır. Oda zeminleri rabıta tahta, ıslak hacimleri karo taştır. Üst katında 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet vardır. Bu katın yüzölçümü yaklaşık 90 m²'dir. Oda ve salon zeminleri rabıta tahta, mutfak, banyo ve tuvalet zeminleri karo taştır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap ve yağlı boyalıdır. Evin bahçesinde bulunan müştemilatta, bir oda ve mutfak bulunmaktadır. Tek katlı ve yığma yapı olan müştemilat, 50 m² alana sahiptir. Taşınmazdaki yapılar yaklaşık 40-45 yıllıktır. Taşınmaz, İmar Planında Kentsel Dönüşüm Alanı Olarak Sınıları Belirlenmiş Bölgede kalmaktadır. Çalışmaların başlamış olması sebebiyle 03.01.2018/15 sayılı Meclis Kararı gereği söz konusu alanda gelecek olan esaslı tamir, tadilat ruhsatları ile devam eden ruhsat başvuruları dışında tevhit, ifraz, yola terk ve 18. madde uygulaması taleplerinin, alana yönelik onaylanacak imar planı yürürlüğe girene kadar durdurulmasına karar verilmiştir. 3194 sayılı İmar Kanuu ve Yönetmelik hükümlerine göre parselasyonu gerekmektedir. Konum olarak, Köfünlü Camii ve Sesebey Hamamının bulunduğu sokaktadır. Gazi İlköğretim Okuluna 150 mt yürüyüş mesafesindedir. Taşınmazda her iki borçlunun hissesi tamdır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2549 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 07/10/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR