AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Akhisar'da bahçeli kargir ev mahkemeden satılıktır

AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067639
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : EFENDİ MAH. / AKHİSAR
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR ALTIEYLÜL 17.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı İşleri Müdür odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/41 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Akhisar ilçesi Efendi mahallesinde kain tapu sicilinin 266 ada 50 parselinde kayıtlı tapuda BAHÇELİ KARGİR EV vasfına haiz taşınmazın ön cephesinde iki katlı kargır yapı bulunmaktadır. Yapının zemini 52 M2 olup üst katta 48 M2 alanı bulunmakta olup 10 M2 büyüklüğünde saç trapez şeklinde bulunan sundurma alanı bu yapıların ön cephesinde bitişik durumda bulunmaktadır. Zemin katta yer alan yapıların tabanları karo taş ile kaplıdır. Zemin katta 1 adet antre -hol alanı ile 2 adet oda bulunmaktadır. Oda Tabanları ahşap rabıta ile kaplı , duvarlar kireç badanalı kapı ve pencereler yağlı boyalıdır. Üst kata ulaşım merdiven ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı cam -demir doğramadan yapılmıştır. Yerler ahşap kapı ve pencere doğramaları, Çatı kiremit ile kaplıdır. Parselin arka cephesinde 21 M2 tek katlı kapı ve pencere doğramaları bulunmayan depo ile 40 M2 alanı bulunan zemin kat hacizden oluşan yapı bulunmaktadır. Avlu tabanları beton ile kaplı olup deponun yan cephesinde ekonomik değeri bulunmayan kerpiç yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Gazi ilk okuluna 250 metre Paşa camiine 85 metre mesafededir
Adresi : Manisa ili Akhisar ilçesi Efendi mahallesi 55 sokak no:40
Yüzölçümü : 200,40 m2
İmar Durumu : Akhisar İmar Planı içinde yer almakta olup Bitişik nizam (B-4)4 kat konut+Ticari
(kısmen ) imarlı yapılaşma şartlarına haizdir. Taşınmazın parselasyonu
gerekmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı İşleri Müdür odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR