AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Akhisar'da 60 m² daire hissesi icradan satılıktır

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040509
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : HACI İSHAK MAH. / AKHİSAR
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
28,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR İCRA DAİRESİ
2017/1417 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Akhisar İlçe, 330 Ada, 98 Parsel, HACIİSHAK Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken vasfında olup 60 m² alan sahiptir. Mesken oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, kömürlük ve bir adet balkondan ibarettir. Dış kapısı ahşap, iç kapılar ahşap ve yağlıboyalıdır. Pencereler pvc kaplama ve çift camlıdır. Salon ve oda zeminleri laminant, mutfak ve balkon zeminleri seramiktir. Banyo ve tuvalet duvarları fayans kaplıdır. Sola ile ısıtılmaktadır. Meskenin bulunduğu bina, zemin+3 kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Bina 26 yıllık yapıdır. Taşınmaz Akhisar Belediyesi İmar sınırları içerisinde olup, bitişik nizam 4 kat imarlıdır. Konum olarak Çarşamba pazarının doğusunda kalmaktadır. Akhisar Necdi Şentürk parkına 300 metre mesafededir. Taşınmazda borçlunun hissesi 1/2'dir. BEYAN: Yönetim Planı:01/07/2010, ŞERH: Aile Konutudur, BEYAN:Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
Adresi : Hacıishak Mahallesi, 142/1. Sokak, No:4/1 Akhisar / MANİSA
Yüzölçümü : 93 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 28.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 18/08/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR