AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Akhisar'da 3+1 daire icradan satılıktır

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079020
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : RAGIP BEY MAH. / AKHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 193
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR ALTIEYLÜL 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/998 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
319,173 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 09:30
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/998 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Ragıpbey mahallesi, 414 Ada, 19 Parsel, 298,42 m² yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, üçüncü kat, 4 nolu, mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre; Ragıpbey Mahallesi, 17. Sok. No:25'te bulunan taşınmaz betonarme çerçeveli sistem olarak imal edilmiş olup 193 m² alana sahiptir. Yapı 3 oda, 1 salon, mutfak, 2 banyo, WC, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Odanın bir tanesi ile salonun birleştirilmiş şekilde büyük bir salon olarak kullanımda olduğu görülmüştür. Islak hacimler hariç odaların zeminleri laminant parke ile kaplanmıştır. Yapının giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan kapı olarak yapılmıştır. Meskenin pencere doğramları PVC doğramadan imal edilmiştir. Taşınmazın duvarları alçı sıvalı ve boyalı haldedir. Odalarda tavan kenar kısımlarına kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Meskenin mutfak dolapları mdfden, bankosu çimston malzemesinden yapılmıştır. Banyosunda jakuzi ve hilton dolap bulunmaktadır. Balkon ve merdiven korkulukları demir doğramadan, apartman giriş kapısı demir ferfojeden imal edilmiştir. Taşınmaz doğalgazlı olup, asansör bulunmamaktadır. Bitişik nizam 4 kat yapılaşma şartlarındadır. Parselin arka bahçe mesafesinin 6,25 metreden az olamayacağı belirtilmiştir. 1. ve 3. derece arkeolojik sit alanları koruma amaçlı imar planı plan notlarının geçerli olduğu, taşınmazın yıkımında Müze Müdürlüğü uzman denetiminde yıkım ve sondaj çalışmalarının yapılabileceği belirtilmiştir. Taşınmaz Akhisar merkeze yakın bir konumda olup, Akçalı Camiine, Misak-ı Milli ortaokuluna, Vergi Dairesine, Hükümet Konağına, Akhisar Belediye Başkanlığına, Thyateria Tepe Mezarlığına, Şehit Necdi Şentürk Parkına, Pazar Pazarı gibi kamu ve sosyal alanlara yürüme mesafesindedir. Taşınmazda borçlunun hissesi tamdır.
Kıymeti : 319.173,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Üçüncü derece arkeolojik sit alanıdır.
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/998 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 05/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR