AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Akhisar'da 2 katlı ev ve dükkan mahkemeden satılıktır

AKHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943176
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : MEDAR MAH. / AKHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/40 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:40
Satış Yeri
:
Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı işleri Müdür odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/40 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Akhisar İlçesi Medar Mahallesi köy içi mevkiinde kain tapu sicilinin 2243 Parselinde kayıtlı tapuda Avlulu Kerpiç Ev vasfın haiz taşınmaz üzerinde 1 adet 2 katlı ev ve 1 adet tek katlı dükkan bulunmaktadır.İki katlı evin tek katlı oturma alanı 37 K2 olup toplam 74 M2 alana sahiptir.Zemin katta 1 oda, mutfak ve parselin girişi bulunmaktadır.Üst katta 2 oda vardır. Duvarları sıvalı ve badanalıdır. Dış kapı ve pencereler demir doğrumadır. Evin üzeri ahşap çatı ve kiremitle örtülüdür.Ev yaklaşık 40-45 yıllık yapıdır. Parselin üzerindeki dükkan tek katlı olup 85 M2 yüz ölçümündedir Duvarları sıvalı ve badanalı zemini seramik kaplıdır.Dış cephesi demir doğrama ve camekan şeklindedir.Dükkan yaklaşık 20 yıllık yapıdır. Konum olarak eski belediye hizmet binasına ve Medar Ekmek fırınına 50 metre mesafededir. Taşınmazın suyu, elektriği mevcuttur ulaşık sorunu yoktur
Adresi : Akhisar Medar mahallesi Akhisar caddesi
Yüzölçümü : 157 m2
İmar Durumu :Akhisar Belediyesi imar sınırları içinde olup bitişik nizam 3 katlı
konut ve ticari alanda kalmaktadır
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Akhisar Adalet Sarayı 2.nci kat 43 nolu Yazı işleri Müdür odası
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR