AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Akhisar'da 190 m² dubleks mesken icradan satılıktır

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094180
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : RAGIP BEY MAH. / AKHİSAR
Oda Sayısı : 5+1
: 190
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR ALTIEYLÜL 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/688 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Akhisar Belediyesi Kültür ve Sinema Salonu Fuaye Alanı (Şehit Necdi Şentürk Parkı) Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/688 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Ragıpbey mahallesi, 406 Ada, 18 Parsel, 261,19 m² yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, 1/5 arsa paylı, 4. Kat, 5 Nolu mesken-dubleks bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, bilirikişi raporuna göre; Ragıpbey Mahallesi, Orhan İlker Caddesi (21. Sokak), 85 kapı nolu, Ontan Apartmanı, 5 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz tapuda mesken-dubleks vasfında olup, 190 m² alana sahiptir. Beş katlı betonarme binanın 4 ve çatı katında yer alan mesken, 5 oda, salon, mutfak, 2 banyo, tuvalet, balkon ve 2 adet terastan ibarettir. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar, Amerikan kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Salon ve odaların zeminleri laminant, mutfak, banyo, tuvalet, balkon ve teras zeminleri seramik kaplıdır. Mesken, doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Meskenin bulunduğu apartman 12 yıllık yapıdır. Konum olarak, Akhisar-Manisa karayoluna cephelidir. Akhisar Belediyesi Hizmet Binasına 450 mt mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur. Bitişik nizam, ticaret+konut imar planı içerisinde kalmaktadır. kömürlük eklentilidir. Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup borçlunun hissesi tamdır.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17/4.-ş Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Akhisar Belediyesi Kültür ve Sinema Salonu Fuaye Alanı (Şehit Necdi Şentürk Parkı) Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. ipoteğin konut finansmanından kaynaklı olması sebebiyle KDV Kanununun 17/4-ş maddesi uyarınca KDV'den muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/688 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 29/11/2019
(İİK m.126)
*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR