AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Akhisar'da 185 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198805
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / AKHİSAR
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/797 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 09:30
Satış Yeri
:
Akhisar Belediyesi Kültür ve Sinema Salonu Fuaye Alanı (Şehit Necdi Şentürk Parkı) Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/797 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Atatürk mahallesi, 1635 Ada, 1 Parsel, 542,25 m² yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, 400/2400 arsa paylı, dördüncü+çatı katı, dubleks mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre; Atatürk Mahallesi, 522 sokak, 52 kapı nolu, 7 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın toplam alanı 185 m²'dir. Dubleks meskenin 4. katında salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 adet balkon vardır. Meskenin dubleks katında oda, mutfak, kiler, tuvalet ve 25 m² teras vardır. Salon ve oda zeminleri, lamiant, mutfak, banyo ve balkon zeminleri seramiktir. Dış kapı çelik, iç kapılar Amerikan ve pencereler PVC doğramadır. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz Akhisar Belediyesi İmar sınırları içinde olup, ayrı nizam 5 kata imarlıdır. Ticari+Konut alanı içinde kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman 3 yıllık yapıdır. Konum olarak, Akhisar mesire alanı Gölet'e 300 mt mesafedidir. Akhisarspor Stadyumuna ve Akhisarspor tesislerine 950 mt mesafededir.Ulaşım toplu taşım ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup hissesi tamdır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Akhisar Belediyesi Kültür ve Sinema Salonu Fuaye Alanı (Şehit Necdi Şentürk Parkı) Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, Cumhuriyet mahallesi, 326 Ada, 14 Parsel, 1.249,90 m² yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, 6/172 arsa paylı, B blok, dördüncü kat, mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre; Cumhuriyet Mahallesi, 283 sokak, 27 kapı nolu, 16 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın toplam alanı 133 m²'dir. Mesken 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan ibarettir. Salon ve oda zeminleri lamiant, mutfak, banyo ve balkon zeminleri seramiktir. Dış kapı çelik, iç kapılar Amerikan ve pencereler PVC doğramadır. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Yol cephesine bakmaktadır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz Akhisar Belediyesi İmar sınırları içinde olup, bitişik nizam 5 kata imarlıdır. Ticari+Konut alanı içinde kalmaktadır. Mesken 2 yıllık yapıdır. Konum olarak, Çarşamba pazarına 900 mt, rink yoluna 400 mt mesafedidir. Ulaşım toplu taşım ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup hissesi tamdır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Akhisar Belediyesi Kültür ve Sinema Salonu Fuaye Alanı (Şehit Necdi Şentürk Parkı) Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/797 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 16/07/2020
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR