TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Ahmetli'de müştemilatlı ev ve bahçesi icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889544
Şehir : Manisa / Ahmetli
Semt-Mahalle : KENDİRLİK MAH. / AHMETLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/632 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
137,078 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2018/632 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Ahmetli İlçe, 115 Ada, 32 Parsel, KENDİRLİK Mahalle, köycivarı Mevkii, Arsa vasıflı Tam hisseli taşınmaz.Taşınmaz üzerinde tapunun beyanlar hanesinde ''04/04/1991 tarihinde 2344 sy.lı yazı ile konan tescilli arkeolojik sit '' şerhi vardır. Taşınmaz Kendirlik mahallesi içersinde yola cepheli köşe parseldir. Mahalle camisinin kuzeyindedir. Bir yol parketaş döşeli diğer yol stabilize haldedir. Parsel içersinde tek katlı dış duğla duvarlı ahşap çatılı kiremit örtülü avlulu eski kargir bina ve müştemilatları vardır. 17 metreye 6 metre ebatlarında 102 m2 miktarında 2 oda salon mutfak banyo ve 13 metreye 6 metre ebatlarında 78 m2 miktarında 2 oda salon mutfak banyodan ibaret iki ayrı girişli ev vardır. Binanın dış kapı pencere doğraması demir doğramadır. Binanın önünde 30 metreye 5 metre ebatlarında 150 m2 miktarında profil demir çatılı eternet çatı örtülü saya vardır. Avluda wc müştemilat vardır.
Yüzölçümü : 635,57 m2
Kıymeti : 137.078,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan : Tescilli arkeolojik sit şerhi . ( Tapudaki gibidir )
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/632 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2018 İİK 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR