TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Ahmetli'de 145 m2 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909889
Şehir : Manisa / Ahmetli
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / AHMETLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/349 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ

2018/349 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :MANİSA İLİ, AHMETLİ İLÇESİ, KURTULUŞ MAHALLESİ DEMİRCİLER CADDESİ KAPI NO:74 ADRESİNDE, 2482 PARSELDE KAYITLI 2. KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZDIR. 2482 PARSELİN ZEMİNİ 196,00 M² DİR.TAPUNUN CİNSİ HANESİNDE ZEMİN ÜSTÜ İKİ KATLI BİNA VE ARSASI VASFI İLE KAYITLIDIR. 2/6 ARSA PAYLI 2. KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZIN TAMAMI OSMAN OĞLU MURAT HANAYLIOĞLU ADINA KAYITLIDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZ PARSEL AHMETLİ MAHALLESİ DEMİRCİLER CADDESİNE CEPHELİ BİR PARSELDİR. PARSEL ÇARŞI MERKEZİ YAKININDADIR. MEZBAHA SOKAK, FATİH PARKI HALI SAHA YAKININDADIR. İMAR DURUMU İMAR PLANI ONAMA SINIRLARI İÇİNDE OLUP, BİTİŞİK NİZAM 5 KAT TİCARİ İMARLIDIR. PARSEL ÜZERİNDE 3 KAT OLARAK İNŞAA EDİLMİŞ BETONARME BİNA VARDIR. BİNA ESKİ YAPILARDANDIR. BİNA GİRİŞİ MOZAİK MERDİVENLER MOZAİK KAPLIDIR. DEĞER TESPİTİNE KONU OLAN BAĞIMSIZ BÖLÜM 145 M² MİKTARINDA, 4 ODA GİRİŞ SALON, BANYO WC MUTFAK VE ARADA GENİŞ HOLDEN İBARETTİR. ÖN CEPHE DIŞ PLASTİK DOĞRAMA, ARKA CEPHE İÇ KAPILAR DEMİR DOĞRAMA YAĞLI BOYALIDIR.DAİRE GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPIDIR. DUVARLAR SIVA ÜZERİ PLASTİK BOYA İKİ ODA TABANI TAHTADIR.

Adresi : Ahmetli/MANİSA

Yüzölçümü : 145 m2

Arsa Payı : 2/6

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 135.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi

1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR