MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988429
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 03.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1682 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/1682 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Hisar Mahallesi, 1127 ada 9 parsel numaralı taşınmaz, 662,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasflı taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 29.12.2010 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın,kat irtifakına ayrılan 3/21 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı, 2. Kat 9 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Evrim Tuğba ERÜNLÜ (Ali Öğül kızı)adına kayıtlı olup, Bağımsız bölümün E-9 Odunluk eklentisi vardır.Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının bodrum katı (+2,50 kotu) dairelere ait eklentiler olan odunluk ve garaj olarak, üst katları ise her katta 3 daire konut olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu 9 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının güneydoğu cephesinde (merdivenden çıkınca sağ tarafta) bulunan dubleks dairesidir. Mimari projesi bilir kişeler tarafımızdan incelenmiş olup keşfe konu dairenin alt katı antre, banyo&wc, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, üst katı ise antre, banyo&wc, çocuk odası, içerisinde giyinme odası bulunan yatak odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları kısmen duvar kağıdı da yapılmış durumda olan alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Projesine göre dubleks daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 225 m² civarında inşaat alanına sahiptir. 03.07.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmış olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ndeki tanımına göre; bağımsız bölüm,mimari projesinden incelenmiş olup, yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 149 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Aşağı Hisar Mahallesi, 4590 Sokak, Şimal Apartmanı, No:6, Kat:2, Daire No:9
Yüzölçümü : 662,00 m2
Arsa Payı : 3/21
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.02.2019 tarih ve E.4436 sayılı yazısına göre, kıymet takdirine konu Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi 1127 ada 9 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :T.Vakıflar Bankası T.A.O. 1. dereceden lehine ipotekile S.S. Manavgat ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi lehine 2 dereceden ipotek ve icrai haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1682 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR