MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988437
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 03.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/907 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:20
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/907 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Hisar mah. Türkbeleni mevki , 1391 ada , 14 parsel Bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır.Kasaplar Mahallesi, 8527 Sokak, Türkbeleni Apartmanı, No:23, Kat:Bodrum, Daire No:2 nolu bağımsız bölüm ,bulunduğu 1391 ada 14 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Kasaplar Mahallesinde, Hasan Fehmi Boztepe Caddesi, Antalya Caddesi ve Sorgun Bulvarı?nın kesiştiği kavşağın 400 m kadar kuzeydoğusunda, Kasaplar Camiinin 450m kadar doğusunda, Türkbeleni istikametine çıkan 8527 sokak ile 8525 sokağın birleştiği köşe başında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesi?ne 1.150 m, Manavgat Devlet Hastanesi?ne de 750m mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin güneyi yol (8527 sokak), kuzeydoğusu yol (8525 sokak), batısı ise komşu parseller ile çevrilidir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi yer yer dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı asansörlü bir yapıdır. Yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının her bir katı 3 daire, konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu daire, yapının bodrum katının doğu cephesinde (köşe başında) bulunan 2 bağımsız bölüm numaralı dairesidir.yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır. Projesine göre daire, antre, banyo&wc, yatak odası, sandık odası, mutfak ve salon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre keşfe konu daire yaklaşık olarak 65 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/907 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR