MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat/Sarılar'da 71 m2 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945037
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 71
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/364 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ
2018/364
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 366 Ada, 8 Parsel, Sarılar Mah. 1. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, 568,00 m2 yüzölçümü, 9/50 arsa paylı satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi yer yer dekoratif amaçlı söve malzemesi ile kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Satışa konu 3 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 1. normal katının kuzeybatı cephesinde (yoldan bakınca sol tarafında-merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir. Keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır. Projesine göre daire antre, wc-lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları plastiktir. Keşif tarihi itibari ile konut olarak kullanılır durumda olan daire, projesine göre balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 97m² civarında inşaat alanına sahiptir.Bağımsız bölüm mimari projesinden incelenmiş olup net alanı 71m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Sarılar Mahallesi, 3053 sokak, Aslan Apartmanı, No:21, Kat:1, Daire No:3. Manavgat/Antalya
Yüzölçümü : 568,00 m2
Arsa Payı : 9/50
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.09.2018 tarih ve E.18331 sayılı yazısına göre taşınmaz; Sarılar 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,30, KAKS=0,90 ve 3 kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve Haciz Şerh’leri vardır.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/364 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR