MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manavgat Hisar'da 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01017706
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : AYDINEVLER MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 29.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3358 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/3358 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Hisar Mahallesi, 1443 ada 6 parsel numaralı taşınmaz, 489,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 23.10.2003 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın kat irtifakına ayrılan 2/14 arsa paylı, Mesken vasıflı, Zemin Kat 2 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Turan KISA (Bekir oğlu) adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün 3 Nolu Odunluk Eklentisi vardır. Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı (+2,50 kotu) dairelere ait eklentiler olan garaj-odunluklar olarak, diğer katlarının her biri ise çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Satışa konu 2 bağımsız bölüm numaralı daire yapının zemin katının doğu cephesinde (merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan dairesidir. Keşfe konu dairenin üzerinde bulunduğu yapının mimari projesi incelenmiş olup Projesine göre daire, antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 100 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 78 m² olarak hesaplanmıştır.*mimari projesine göre parsel üzerinde bulunan yapının; 20.02.2003 tarih ve 2003/042 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Aydınevler Mahallesi, 5584 Sokak, No:2, Kat:Zemin, Daire No:2
Yüzölçümü : 489,00 m2
Arsa Payı : 2/14
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.04.2019 tarih ve E.7382 sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=1,20 ve hmax=5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Türk Ekonomi Bankası A.Ş. lehine ipotek ve İ.İ.K. nın 150/c maddesi gereğince şerh ile kamu, ihtiyati ve icrai haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3358 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR