ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak'ta 161 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889496
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GENERAL ZEKİ DOĞAN MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 161
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6644 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2017/6644 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36215 Ada, 6 Parsel, GENERAL ZEKİ DOĞAN-İMAR Mahalle/Köy, 3. kat 9 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm General Zeki Doğan -İmar Mahallesi, 36215 ada, 6 parsel 16 numaralı apartmanı: Bina General Zeki Doğan Mahallesi, 508. cadde ile 512. sokak kesişimindeki köşe parsel üzerinde, 512. sokak'tan 16 kapı numarasıyla yer alan apartmandır. Bodrum+ zemin+ 3 normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Giriş 512. sokak'a göre sağ yan cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Giriş kapısı camlı demir, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır. Girişinde zemin mermer, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, korkulukları demir doğramadır. Zemin katında 2 dükkan ve normal katlarında 3'er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 14 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
3. Normal kat 9 nolu bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken: Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. halihazırda boş durumdadır. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 5 oda, salon, mutfak, 2 wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Giriş katında: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odalarda yer döşemesi laminant parke kaplı olup, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı kartopiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları alçı üzeri boyalı, tavan kaptonyiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde profil kapaklı ahşap dolapları mevcuttur. wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır. wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiktir. Katlar arası ulaşımı sağlayan merdivenin sadece kaba demir karkas iskeleti bulunmaktadır. Üst katında hol, 3 oda wc ve banyo bulunmaktadır. Odalarda yer döşemesi laminant parke kaplı olup, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. wc ile banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramiktir. Pencereler ahşap + ısı camlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlı olup, petek ve kombisi mevcut değildir. Mesken 512. sokağa göre sol ön (güneydoğu ve güneybatı) cephelidir.Meskenin iç kapı kasa ve kanatlarında eksiklikler bulunmakta, tamir ve tadilata ihtiyaç duymaktadır. Tam hissedir.
Yüzölçümü : 161 m2
Arsa Payı : 70/811
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu ilan tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6644 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR