ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Tuzluçayır'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908130
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : TUZLUÇAYIR MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2635 Esas
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez /Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2018/2635 Esas
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Mamak ilçesi, Tuzluçayır - İmar Mahallesi, 6722 Ada 35 Parselde kayıtlı, 2. bodrum kat, bağımsız bölüm no: 2 olan, 41/639 arsa paylı, mesken vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina; betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Binada, 2.bodrum katta 2 adet mesken ve ortak alan; 1.bodrum kat, zemin kat ve 2 normal katın her birinde 3?er adet mesken olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın arkasında açık otopark alanı vardır. Bina yaklaşık 17 yıllık olup orta bakımlı durumdadır. Mesken fiili durumda binanın 2.bodrum katında, yola ve bina girişine göre arka tarafta, kuzeydoğu, kuzeybatı, güneydoğu yönüne üç cephelidir. Satış konusu taşınmaz; Mesken girişinde çelik kapı mevcuttur. Mesken fiili olarak antre - hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonu bulunmamaktadır. Meskenin salon zemini ahşap parke kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Meskenin, oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfaktan bahçeye çıkış kapısı mevcuttur. Meskenin mutfak mahallinde suntalam üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermer tezgah mevcuttur. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplama olup lavabo, duş bataryası ve klozet mevcuttur. Meskenin wc zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplama olup klozet mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Pencerelerde demir parmaklık mevcuttur. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, halihazırda boş durumda olup kullanılmamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. madde, 41. Fıkrasına göre 2 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 65 m² olarak ölçülmüş olup balkonu bulunmamaktadır.
Adresi : Tuzluçayır Mahallesi, 587. Cadde, Deniz Apt. No:23/2 Mamak/Ankara
İmar Durumu : Ayrık nizam, bodrum hariç 3 kat müsaadeli, konut kullanımlı imar
durumuna sahiptir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve muhtelif hacizler vardır, ayrıntısı takyidattan görülebilir.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez /Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2635 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR