ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak Saimekadın Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925923
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : SAİMEKADIN MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 68
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22589 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2017/22589 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Saimekadın Mh. 8981 Ada, 1 Parsel, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Bina betonarme, karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olarak yapılmıştır. Bina zemin kat ön cephede 3 dükkan, katlarda 5'er adet daire olmak üzere toplam 16 adet daire bulunmaktadır. Alt yapı hizmetleri yapılmış ve elektrik,su telefon,kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi tüm hizmetlerden faydalanmaktadır.
Satışa konu meskenin giriş kapısı çelik doğramadır. Meskenin fiili durum itibariyle 3 oda, salon, mutfak, antre,-koridor, banya, wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon iki odaya açılmaktadır. Meskenin antre-koridor zemini seramik döşeli olup duvarları boyalıdır. Meskenin salon, oda zeminleri ahşap parke döşeli olup duvarlar boyalıdır. Mutfak mahallinin yer ve duvar kaplamaları seramik olup mermer tezgah, tezgah alt üst laminat mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup banyo mahallinde lavabo, duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup banyo mahallinde wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup kiler olarak kullanılmaktadır. Dairenin mutak çıkışlı ve salona açılan oda çıkışlı toplam 7 m2'lik 2 adet balkonu bulunmaktadır. Oda balkonunun 2 m2'lik kısmı pvc ile kapatılmıştır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ısınması kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Meskende borçlu oturmaktadır.
Adresi : Mehtap Mh. 139.Sk. Berk Apt. No:7/9 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 68 m2
Arsa Payı : 52/907
İmar Durumu : İnşaat tarzı Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22589 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR