ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448209
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
: 72
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/13924 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.11.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.12.2016 10:30
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA

24. İCRA DAİRESİ

2016/13924 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Ankara İl, Mamak İlçe,Peyami Sefa Mah 36878 Ada No, 1 Parsel No, 1 Bodrum Kat 3 nolu bağımsız bölümdür. Bina 2 bodrum kat +zemin+3 normal kat olmak üzerer toplam 6 katlıdır. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binada mesken kullanımlı 18 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz 337 sokaktan binaya bakıldığında 1. bodrum katta ön cephede ,sağ tarafta yer almaktadır. Dairenin iki sokağada cephesi bulunmaktadır. Daire güneybatı yönlüdür. Fiili durumda antre,3 oda , salon, mutfak,banyo ve wc den müteşekkildir. Daire giriş kapısı çelik olup iç kapılar ahşaptır. Odaların zemini marley kaplı,duvarları alçı siva üzeri plastik boyalı,tavanları sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerliridr. Salon zemini ahşap parke kaplı duvarları alçı siva üzeri plastik boyalı,tavanı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak ,banyonun zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Tavanı sva üzeri plastik boyalıdır. Pencere doğramaları pvc olup ısı camlı ve demir korkulukludur. Isınma projesine göre kombili sitemdir.Kalorifer tesisatı çekilmiş olup kombi ve radyatör mevcuttur. Meskenin net alanı 72 m2 dir.Taşınmaza ait 3 nolu kömürlük mevcut olup tapu kaydında kayıtlıdır.

Adresi : Peyami Sefa Mah Lale apatrmanı No: 2/3

Yüzölçümü : 640,00 m2

Arsa Payı : 30/640

İmar Durumu : imarlı

Kıymeti : 60.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13924 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR