Yazdır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak ilçesi Kıbrıs mahallesinde icradan satılık mesten

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495175
Şehir : Ankara / Mamak
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 10:10
Dosya Numarası : 2015/23010 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 10:10
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ

2015/23010 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Adresi :Ankara İl, Mamak İlçe, Kıbrıs-İmar mahallesi ,1937.Cadde, No:4 'de bulunan Ceyhan Apartmanındaki, 4.Normal kat, 13 Nolu bağımsız bölüm numaralı çatı aralı meskenin satışı yapılacaktır. 1.000,00m2 yüzölçümlü ''6 katlı betonarme bina ve arsası'' niteliğindeki ana taşınmaz, Bodrum + Zemin + 4 Normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır.Binaya giriş 1937.caddeye göre sol yan cepneden 1.bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır.Anagayrimenkul asansörlüdür.Zemin katında 4 dükkan, Normal katlarında 4'er daire bulunan anagayrimenkulde toplam 19 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölge yol, su, elektirik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibiher türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakatdır.Mesken hali hazırda boş durumdadır. Bağımsız bölüm; antre, 3 oda, salon, 2 mutfak, kiler, WC, banyo ve 4 balkondan oluşmaktadır. Meskenin giriş katında: antre, oda, salon, mutfak, WC, banyo ve 2 balkondan bulunmaktadır. WC'de helataşı; banyoda lavabo mevcuttur. Katlar arası ulaşımı sağlayan merdivenin basamak ve rıhtları mermerdir.Meskenin üst katında:hol,2 oda,mutfak,banyo ve 2 balkon bulunmaktadır.Pencere doğramaları renkli PVC+ısıcamlı,iç kapılar ahşap dolgu kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır.Kombi ve petekleri takılı değildir.Mesken 1937.sokak'a göre arka;girişe göre sol ön,yan ve arka cephelidir.Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 128,00m2'dir.Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/23010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR