ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Ekin Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908932
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : EKİN MAH. / HÜSEYİNGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 71
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
27. İCRA DAİRESİ
2017/16268 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

Ankara ili Mamak ilçesi Ekin-İmar Mahallesi 37156 Ada 6 parselde kayıtlı 677 m² yözülçümlü arsa nitelikli taşınmaz 36/677 arsa paylı 1. bodrum kat 3 nolu bağımsız bölüm tapuda borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Bina Ekin Mahallesi 1642 Sok. üzerindeki 3 kapı numaraları Okyanus Apt. adı ile bulunur. bina bodrum+zemin+3 normal kattır. binada toplam 17 bağımsız bölüm mevcuttur. Ana gayrimenkulde asansör mevcut faal değildir. meskenin giriş kapısı çelik olup bina halihazırda boştur. Antre 3 oda salon, mutfak, wc ve banyodan oluşur. mutfak zemini ve duvarları seramik mutfak tezgahı mermerit tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolaplar vardır. banyo zemin ve duvarlar seramik, pencereler PVCiç kapılar paneldir. Bağımsız bölüm kombi ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Doğalgaz saati ve kalorifer petekleri mevcut değildir. mesken girişe göre sağ ön ve yan cephelidir. taşınmaz 71,20 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmaza ilişkin tüm bilgiler ayrıca satış dosyasından edinilebilir.
Adresi : Ekin Mah. 1642 Sok. Okyanus Apt. 1. Bodrum Ka tNo: 3 Mamak/Ankara Mamak / ANKARA

Yüzölçümü : 677 m²

Arsa Payı : 36/677

İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldügü gibidir.

Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görüldüğü gibidir.

1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(Değişik madde: 6352 S.K. -02.07.2012/m.30).)
"İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.” hükmünün müdürlüğümüz dosyasından uygulanacağı tüm taraflara ihtaren tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR