ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak Durali Alıç Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926876
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11191 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 10:25
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/11191 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Mamak İlçesi,Durali Alıç Mah.50971 Ada 2 parsel sayılı,1476,90 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,11 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,38/1520 arsa paylı konut bağmsız bölüm nitelikli,2.bodrum kat 5 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,her türlü alt yapısı mevcuttur,tüm belediye hizmerlerinden faydalanabilen,yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları devam eden,şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolau bir bölgededir,satışa konu bağımsız bölümün girişinde çelik kapı mevcuttur,daire antre,salon,3 oda,mutfak,2 banyo,wc ve 2 balkondan oluşmaktadır,antre zemini seramik,salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır,duvarları yaldız boyalı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,salon penceresi krangulez aydınlatmasına bakmaktadır,mutfak zemini laminat parke kaplı,duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,mutfak tezgahı granit,evyesi çelik,tezgah alnı seramiktir,tezgah alt ve üst lake boyalı dolapları,kambi ve aspiratörü mevcuttur,banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,alüminyum asma tavanlıdır,dolaplı lavabo,duş teknesi,duş kabini,duş bataryası ve klozeti mevcuttur,ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı plastik boyalıdır,duş bataryası mevcuttur,bir balkonu kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir,diğerininin zemini seramik kaplıdır,alanları toplamı 10 m2 'dir,iç kapıları amerikan panel,pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır,daire az güneş görmekte olup merkezi sistem koloriferle ısıtılmaktadır,bilirkişi tarafından balkonlar dahil ner alanı 105 m2 olarak ölçülmüştür,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Durali Alıç Mah.Şehit Arif Yüksel Cad.Yiğit Sitesi No:17/5 Mamak Ankara
Yüzölçümü : 1.476,90 m2
Arsa Payı : 38/1520
İmar Durumu : Konut olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Altındağ İlçesi,Battalgazi Mah.24362 Ada 7 parsel sayılı,1335 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,6 katlı betonarme apartman işyeri ve arsası ana taşınmaz nitelikli,4000/133500 arsa paylı,depolu ve 2.sınıf pide ve kebap salonu bağımsız bölüm nitelikli,zemin kat 23 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,her türlü alt yapısı mevcuttur,tüm belediye hizmetlerinden faydalabilen yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları devam eden,şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir,dükkan zemin katta ve ön cephededir,bina girişine göre sağ taraftadır,giriş kapısı ve camekanı alüminyum doğramadır,alüminyum kepengi mevcuttur,dükkan zemini granit seramik kaplı,duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,dükkan içerisinde mutfak nişi ve wc bölümleri mevcutur,mutfak nişinde mutfak tezgahı ve mutfak dolapları meevcuttur,wc bölmesinin zemini ve duvarları seramik kaplı olup lavabo ve wc taşı mevcuttur,dükkan alanı 39 m2 olarak ölçülmüştür,bodrum katta bulunan depo eklentisine dükkan içerisinden inilmektedir,depo kısmının zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı plastik badanalıdır,depo kısmının alanı 47 m2 olarak ölçülmüştür,dükkanın toplam alanı 86 m2 olarak bilirkişi tarafından ölçülmüştür,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Battalgazi Mah.Selçuk Cad.Şahin Apt.No:239/23 Altındağ Ankara
Yüzölçümü : 1.335 m2
Arsa Payı : 4000/133500
İmar Durumu : Dükkan olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR