ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Çağlayan'da 88 m2 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908719
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ÇAĞLAYAN MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2018/74 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Uşak 3. İcra Müdürlüğü'nün E:2017/3399 sayılı ve 16/10/2018 tarihli talimatı gereğince satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Mamak İlçesi, Çağlayan Mahallesinde kain; 39763 ada, 1 parseli teşkil eden "5 katlı Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmaz; Tıp Fakültesi Caddesinden ayrılan 285. Sokak üzerinde ara parsel olup; üzerinde 48 kapı nolu Selin Apartmanı yer almaktadır. Bina; betonarme ve ayrık nizamlı, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ile çatı aralı katlı olup; 2. Bodrum katta; 2 daire ile ortak mahaller, 1. Bodrum katta; 4 daire, zemin katta; bina giriş holü ile 4 daire, diğer katlarda 4'er daire olmak üzere binada 18 daire ile bina ön cephesinde 8 otoluk açık otopark bulunmaktadır. Bina; normal malzeme ve işçilikle yapılı, 6-10 yaş grubunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak, 3/B yapı grubuna girmekte olup; belediye hizmetlerinden yararlanmakta, çevresinin yol, banket, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış, şehir ve iş merkezlerine giden ulaşım yolu güzergahında, düşük gelir grubunun tercih ettiği yerleşim alanında yer almaktadır.
Satışa konu 3 nolu bağımsız bölüm mesken; binanın 1. Bodrum katında, ön cephede, 3 kapı numarasıyla yer almaktadır. Fiili durum itibariyle; antre, wc, mutfak, salon, 2 oda, banyo ile 1 balkon (balkon bina çekme alanı kapsamında yer almakta olan ve bina ortak mahalli durumundadır) mahallerinden oluşmaktadır. Mesken; iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ahşap doğramalı, pinoteks boyalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Mesken; içten içe ölçümlemede, konutun net/faydalı alanı 88,00m² olarak ölçülmüştür. Meskende; kat kaloriferi kombiyle ısınma sağlanmakta olup, mesken olarak kullanılmakta, elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon vs. gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Adresi : Çağlayan Mah. Tıp Fakültesi Cad. 285. Sok. Selin Apt. No:48/3
Mamak/ANKARA
Yüzölçümü : 842 m2
Arsa Payı : 32/842
İmar Durumu : Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR